Payot Paris je výjimečná kosmetická značka s mezinárodní reputací, která vznikla jako výsledek mimořádné vize jedné ženy v době, kdy nikdo nemohl předvídat, co bude následovat ….


Příběh Payot a její zakladatelky probudil osvěžující mořský vzduch v Oděse. Nadia Payot se narodila v roce 1887. Její vychovatelé ji vedli k přirozenému a intuitivnímu vnímání okolního světa a ona sama od malička. Pomoc a uzdravování těla i duše dostaly pro tuto odvážnou a odhodlanou ženu nový rozměr.

 

V roce 1913 se Dr. Nadia Payot stala první lékařkou své generace. Byla to velkorysá žena, která brzy dala své znalosti a lékařskou odbornost do služeb ženské krásy.


Během cesty do New Yorku její neukojitelná zvědavost a optimismus našly nový cíl – fascinující svět kosmetických salonů a v nich fantastickou příležitost zajistit pohodu a štěstí všem ženám … New York se stal jevištěm pro její životní setkání, které dláždilo její další cestu ke značce: přátelství s ruskou primabalerínou Annou Pavlovou. Po tomto setkání Dr. Nadia Payot rychle pochopila, že starost o pleť s péčí a pozorností je nezbytná. Pokud tělo, trénované cvičením může zůstat mladé a dokonalé tvarované, proč by totéž nemělo platit i pro obličej? Tato jednoduchá pozorování vedla
mladou vizionářku k návrhu a vytvoření exkluzivní techniky masáže obličeje, která jí získala mezinárodní pověst.

 

Masáž zahrnuje 42 choreografických pohybů, které tlakem aplikovaným na pokožku uvolňuje napětí a obnovuje zářivost. Kromě toho vytvořila řadu unikátních kosmetických přípravků, které působí v kombinaci se specifickou aplikační technikou.


Po sledování primabaleríny Anny Pavlovy zavedla Dr. Nadia Payot pro své klientky cvičení obličeje s aktivním a preventivní terapií. Tato technika v roce 1920 položila základy pro vytvoření 42-tahové masáže ve formě pasivního cvičení pro udržování aktivních, pružných a elastických svalů.

 

Legendární přípravky s názvy jako byly Golden Rays, Nutricia a Pate Grise uvedla v prvním pařížském kosmetickém salonu, který otevřela v Rue Richepanse v roce 1925. Stále ji pohánělo přání podporovat ženskost a well-being klientek a tak Dr. Nadia Payot publikovala kosmetické rady i knižně a za podpory špičkových lékařů té doby.

 

 

Roku 1927 se Payot, již jako avantgardní kosmetická značka, nechala inspirovat vůněmi rostlin a znalostmi bylin. Dr. Nadia Payot dala najevo svou jedinečnost a odvahu, když své krémy představila v obalech, jejichž tvary se nechaly inspirovat křivkami ženského těla (ženskými boky).

 

Její oslnivý úspěch ji pobídl k opuštění původních prostor do nového většího, elegantnějšího salonu, určeného pro elitní klientelu na prestižní Rue Castiglione. V této svatyni ženské krásy se předváděly elixíry, krémy a balzámy v nádherných tvarovaných dózách inspirovaných ženskými křivkami. Luxusní obaly s charakteristickou slonovinou doplněnou fialovou barvou podtrhovaly všudypřítomnou spiritualitu posouvající značku k holistickému přístupu k tělu a mysli. V tomto tichém a elegantním prostředí dávaly na obdiv svou majestátnost purpurové orchideje jako jeden z dalších
nezaměnitelných rostlinných motivů, nyní již známých od Paříže přes Monte Carlo až k mondénním předměstím Biarritzu.

 

V roce 1937 se Payot stala první značkou, která otevřela SPA ve Francii. Práce se značkou pak byla svěřena kosmetickým profesionálům = kosmetickým terapeutům

 

Dr. Nadia Payot nebyla jen průkopníkem svým tvůrčím přístupem, řídila se také velkorysou touhou podělit se o své zkušenosti. To ji vedlo k psaní kosmetických knih. V roce 1947 ji její pionýrská povaha přiměla k otevření kosmetické školy, kde pak předávala své zkušenosti po dalších 19 let.

Dr. Nadia Payot brilantně předběhla svou dobu také masáží těla, která se dodnes používá v kosmetických salonech po celém světě: manuální masáže, elektrické masáže (iontoforéza), terapie světlem (chromoterapie), termální koupele (zábaly), tryskové masáže (balneoterapie). Tady se opět odlišila, když uplatňovala svůj přístup estetické medicíny – spolupracovali s ní fyzioterapeuti a lékaři pro poskytování ověřeného efektu a konkrétního řešení problémů dámské
pokožky.


Dr. Nadia Payot zemřela v roce 1966. Zanechala dědictví rostoucí značky se silnou chutí k inovacím a odvaze, s odbornými postupy předávanými každé ženě. Smělý duch a životní styl Dr. Nadii Payot, jednoznačně moderní a vždy předbíhající svou dobu a vrstevníky, zanechal hlubokou stopu na této kosmetické značce v pohybu (Beauty in Motion), věrné všem ženám.


Její odkaz je nadčasovou módou na krásu těla a duše, složenou z pěti písmen – PAYOT.

 

Telefon: 776 654 454

  • White Facebook Icon
  • White Instagram Icon

Adresa: Palackého náměstí 87, 38601 Strakonice

© 2019 by Soňa Fraj Clinic. Proudly created with Wix.com